Toplu E-posta Gönderme: Toplu E-posta Nasıl Gönderilir? Outlook ve Gmail e-postalarının toplu gönderimi

Kullanıcılarına sunduğu fırsatlar, kolaylıklar ve zaman nedeniyle favori iki e-posta sistemi olan Outlook ve Gmail sistemleri birçok açıdan farklı olsa da bazı ortak noktaları da var. Toplu e-posta işlemleri ortak noktalar arasında yer alsa da, gelen ve gönderilen e-postaların sınıflandırılması, takvim seçenekleri veya diğer bazı farklılıklar dışında bu işlemler her iki sistemde de farklı adımlar kullanılarak gerçekleştirilebilmektedir.

Toplu mail nasıl gönderilir?

Toplu e-posta gönderimi genel olarak şirket düzeyinde yapılacağı düşünülse de bireysel olarak da tercih edilebilecek bir süreçtir. İster Gmail, ister Outlook üzerinden yapılabilen bu işlemin, e-postanın gönderileceği kişi sayısına da sınırlamaları vardır.

Aynı anda belirli sayıda kişiye gönderilebilecek e-posta sayısında da kısıtlamalar olabilir. Toplu e-posta gönderebilmek için e-posta gönderilecek kişilerin e-posta adreslerinin bilinmesi ve bu adreslerin virgülle yazılması gerekmektedir. Outlook ve Gmail'de birkaç adımda gerçekleştirilir.

Toplu e-posta nasıl gönderilir?

Herhangi bir nedenle toplu e-posta göndermek, Gmail'de birkaç adımı takip ederek yapılabilecek bir işlemdir. Gmail'e toplu e-posta gönderme adımları:

  • Web tarayıcısı açılır.
  • Gmail hesabınıza giriş yapın.
  • Sol üstteki oluştur'a tıklayın.
  • E-postanın gönderilmesi gereken tüm e-posta adresleri alıcı kısmına yazılır.
  • Konu kısmına ilgili konunun başlığı ve içeriği yazılır.
  • Gönder butonuna tıklıyorsunuz.

Alıcıların birbirlerinden haberdar olmasını istemiyorsanız e-postanın BCC olarak seçilmesi ve e-posta adreslerinin BCC kutusuna yazılması gerekmektedir. Aksi takdirde e-postayı alan kişi diğer alıcıları da görecektir.

Outlook toplu e-posta gönderimi

Outlook'ta toplu e-posta göndermek için Gmail sisteminde olduğu gibi benzer işlemler gerçekleştirilir. İki sistemin arayüzleri farklı olsa da e-postalar aynı şekilde oluşturulmakta ve gönderilmektedir.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Çalıştığı lunaparkta kafasına oyuncak çarptı!  Şok detay...Çalıştığı lunaparkta kafasına oyuncak çarptı! Şok detay…
AFAD duyurdu!  Kaş açıklarında depremAFAD duyurdu! Kaş açıklarında deprem
Türkiye ile ABD arasında Ankara'da terörle mücadele görüşmeleriTürkiye ile ABD arasında Ankara'da terörle mücadele görüşmeleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir