Öğrenciler teleskopla gökyüzünü gözlemledi – Son haberler

Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda, Şanlıurfa İl Kültür, Eğitim, Sanat ve Araştırma Vakfı ve Şanlıurfa Bilim ve Sanat Merkezi (Şanlıurfa BİLSEM) iş birliğinde Balıklıgöl Amfi Tiyatrosu'nda etkinlik düzenlendi.

Öğrenciler bölgeye kurulan 4 adet teleskop yardımıyla gök cisimlerini inceleme fırsatı buldu.

Öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan personel, gökyüzündeki nesnelerin oluşumu ve hareketi hakkında bilgilendirici sunumlar ve video projeksiyonları gerçekleştirdi.


Tarihin sıfır noktasından uzayın derinliklerine yolculuk

Şanlıurfa BİLSEM Müdürü Eyüp Kuş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında çocuklara cennet gibi bir sürpriz yaptıklarını söyledi.

Çocukların gökyüzüne olan ilgi ve merakının farkında olduklarını belirten Kuş, şöyle konuştu: “Bu akşam öğrencilerimizle uzayı keşfetmeye çalışıyoruz. Tarihin sıfır noktasından uzayın derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkacağız. Bu bizi heyecanlandıracak.” ve çocuklarımıza 23 Nisan'da güzel bir sürpriz yapmak için organizasyon düzenledik.” dedi.

Öğrenciler teleskopla gökyüzünü gözlemledi


Öğrenciler memnun kaldı

Gözlemcilerden Elif İlkyaz, Ay'ı yakından görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şöyle konuştu: “Ay'ı yakından gözlemledik, çok güzel bir deneyimdi, büyüleyici bir atmosferdi. İlk kez fırsat buldum. gözlemlemek o kadar yakın ve net ki herkese tavsiye ediyorum, çok güzel bir deneyim oldu” dedi.

Çocuklardan Ayşe Yıldız da Ay'ı yakından görmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir