Uzmanın altın tavsiyesi! Bu aktivite kalp krizi ve felç riskini azaltır

İklim ısındıkça vücudumuzun kışa adaptasyonunda değişiklikler meydana geliyor. Soğuk fizyolojik olarak daha fazla beslenmeye ve hareketsizliğe neden olurken, havaların ısınmasıyla aktivite artmakta ve ağırlıklı olarak yaz meyve ve sebzelerinden oluşan bir beslenme biçimi benimsenmektedir. Kardiyoloji Anabilim Dalı Uzmanı İsmail Erdoğu, “Yaz aylarında bol güneş almak, parklarda vakit geçirmek, ailece açık havada aktiviteler yapmak bizi mutlu etmenin yanı sıra kalp hastalıkları, kalp krizi ve felç riskini de azaltıyor.” .

“Güneşli bir gün yaşamak, kalp hastalığı riskini en aza indirir”

Yaz aylarında açık havada yürümenin vücutta mutluluk hormonlarının artmasına neden olduğunu belirten Erdoğu, şöyle konuştu: “Bol bol güneş almak, boş zamanlarında parklarda kitap okumak, çocuklarla vakit geçirmek, hayata değer katan şeyler yapmak sadece insanı mutlu etmekle kalmıyor. bizi mutlu eden ama aynı zamanda hayata bağlayan, uzun ve güzel yaz günleri boyunca insanların sağlıksız alışkanlıklardan uzak durmasına yardımcı olan, insanı sağlıklı ve mutlu eden şeylerin ait olduğu çevreyi de olumlu yönde etkileyerek kalp hastalıkları gibi riskleri azaltacağı, Kalp krizi ve felç Tuz tüketimi ve sigara içmek kalp hastalığı riskini artırırken, üzerinde çok fazla konuşulmayan üzüntü, stres ve yalnızlık gibi sosyal sorunların da kalp hastalıkları üzerinde etkisi var. Mevsimin tadını çıkarmalısınız, bol güneş almalısınız. Çocuklarınızla, sevgilinizle ve eşinizle güneşli bir günün tadını çıkarın “Hayat kalp hastalıkları riskini azaltır” dedi.

“Vücudumuz koltukta oturamayacak kadar güzel”

GÜN GÜNEŞ

Uzman, düzenli sabah yürüyüşleri, bisiklete binme, yüzme gibi aktivitelerle kışın alınan kiloların çok daha kolay verilebileceğini vurguluyor. İsmail Erdoğu, “Doğa yine de sizi cezbedecektir. Sadece etrafınızdaki küçük bahçelere veya yol kenarlarına baksanız bile doğanın nasıl uyandığını gördüğünüzde evden çıkmanız gerektiğini anlayacaksınız. İnsan Vücudumuz çok ergonomik ve eklemleri doğaya çok uyumlu. Koltuklara uzanıp saatlerce televizyon izlemek çok mükemmel. kan normalleşecek, doğaya ne kadar çok bakarsam zincirlerimden o kadar kurtulacağım.' Aldığımız ilhamla yenilenmeyi, yeni bir yol çizmeyi, daha sağlıklı bir yaşam sürmeyi arzulayacağız” dedi.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bakan Tunç'tan açıklama: Tartıştığı kişiyi arabasının arkasına sürükleyen sürücü tutuklandıBakan Tunç'tan açıklama: Tartıştığı kişiyi arabasının arkasına sürükleyen sürücü tutuklandı
Akaryakıt istasyonu faciası önlendi!  Devrilen otomobil...Akaryakıt istasyonu faciası önlendi! Devrilen otomobil…
Artık kendisinden haber alınamayan yaşlı kadının acı sonu!  300 metrelik uçurumda ölü bulunduArtık kendisinden haber alınamayan yaşlı kadının acı sonu! 300 metrelik uçurumda ölü bulundu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir