Uyarı: Ölümcül Bakteri Uyarısı! “Vampir gibi” insan kanıyla besleniyor

Kan enfeksiyonlarının oluşumunu inceleyen Washington Eyalet Üniversitesi'ndeki (WSU) bilim insanları, bazı ölümcül bakterilerin insan kanında bir kimyasala dönüşerek oradan beslendiğini ortaya çıkardı.

Araştırma lideri Siena Glenn, gıda kaynaklı salmonella, escherichia coli ve citrobacter koseri adlı üç ölümcül bakterinin insan kanını hedef aldığına dikkat çekerek, “bakteriyel vampirlik” sergileyen bu tek hücreli mikroorganizmaların insan kanına “vampir gibi” yöneldiğini söyledi.

Özellikle bağırsak hastalığı olan kişilerde bakterilerin sindirim sistemindeki kesikler yoluyla kan dolaşımına girebildiğini kaydeden Glenn, insan kanındaki maddeyi 1 dakika gibi kısa bir sürede tespit edebildiklerini söyledi.

Germinal Kovid virüsü

Glenn, bakterilerin kan kaynaklarına nasıl ulaştığını öğrendikten sonra uygun ilaçların geliştirilebileceğini ve bu ilaçlarla özellikle kan enfeksiyonu riski taşıyan kişilerin daha sağlıklı olabileceğini söyledi.

İlgili araştırmanın sonuçları “eLife” bilimsel dergisinde yayımlandı.

(AA)

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Milli Savunma Bakanlığı'ndan İncirlik'ten ilginç hamle!  İsim değiştirildiMilli Savunma Bakanlığı'ndan İncirlik'ten ilginç hamle! İsim değiştirildi
Babasını tüfekle vurdu, sözleri dehşete düşürdü!  Babasını tüfekle vurdu, sözleri dehşete düşürdü! “Bizi yenmek…”
175 yıldır bilimin çözemediğini Türkler bile çözdü!  Hayatın nasıl başladığını ortaya çıkardı: gurur verici detay 175 yıldır bilimin çözemediğini Türkler bile çözdü! Hayatın Nasıl Başladığı Ortaya Çıktı: 'Atatürk'ün gurur verici detayı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir