Toz taşıma uyarısı: o bölgeyi etkiledi! Maskesiz dışarı çıkmayın

Alanya'nın ilçe merkezi ve yüksek kesimlerinde toz taşınımı yaşandı. Bazı araçların camları tozla kaplanırken, bazı esnafın ürünlerinin de tozla kaplandığı görüldü.

RİSK GRUPUNDAKİ KİŞİLER DIŞARI ÇIKARKEN MASKE TAKMALIDIR

Tozun taşınmasına ilişkin konuşan Alanya İlçe Sağlık Müdürü Nadir Aldemir, söz konusu tozun insan sağlığına bazı etkileri olduğunu vurguladı. Burunda kaşıntı, burun tıkanıklığı gibi belirtilerin oluşabileceğini belirten Aldemir, şöyle konuştu: “Bölgemizde günümüzde Kuzey Afrika kökenli tozların taşınması çok belirgin hale geldi. Özellikle mikropartiküllerden oluşan bu tozun insan sağlığına bazı olumsuz etkileri olabiliyor. Burun kaşıntısı, burun tıkanıklığı, gözlerde kırmızılık ve sulanma gibi belirtilere neden olabilir. Risk grubu dediğimiz yaşlılarda, KOAH'ta, astım hastalarında ve küçük çocuklarda da bazı alerjik sorunlara neden olabiliyor. Risk grubundaki kişilerin dışarı çıkarken mümkün olduğunca maske takmasını öneriyoruz. Astım ve KOAH hastaları da günümüzde düzenli olarak kullandıkları ilaçları rahatlıkla kullanabilmektedir. Meteoroloji de birkaç gün içinde bu tozun etkisinin azalacağını belirtiyor. İlacın kullanılması halinde herhangi bir yan etki görülmeyecektir” dedi.

“ETRAFIMIZDA VE ARAÇLARDA HERŞEY TOZ KAPLI”

TOZ FIRTINASI7

Kent merkezinde tüccar olarak çalışan Kemal Eras isimli vatandaş ise şunları söyledi: “Afrika'dan geldiği söylenen kalın bir toz bulutu vardı. Etrafımızdaki her şey ve araçlar tozla kaplıydı. Özellikle dışarıda ürünleri olan tüccarlarımız için durum kötüydü. Tozun içinde bakteri ve virüsler taşınmış olabilir. Vatandaşlara ve hayvanlara zarar verebilir. Tozdan dolayı camları temizlemek zorunda kaldık. Özellikle araçların, camların ve evlerin camları tozdan kirlenmişti. “Vatandaşların sıkıntısı var” dedi.

(İHA)

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Okul müdürü 9 kız öğrenciye tacizde bulunduOkul müdürü 9 kız öğrenciye tacizde bulundu
Havaalanı girişinde yakalandı!  Mahkemede sorulan soruya yanıt Havaalanı girişinde yakalandı! “Zırhlı araç” meselesine mahkemede cevap: “Bomba atsanız da işe yaramaz”
Jandarma üniformalı kadın, ekipleri alarma geçirip kimliğini karıştırdı: 'Çok pişmanım'Jandarma üniformalı kadın, ekipleri alarma geçirip kimliğini karıştırdı: 'Çok pişmanım'

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir