Tayvan parlamentosunda kıyamet koptu! Yumruk uçtu, milletvekilleri oylarıyla kaçtı

Tayvan Parlamentosu'nda gerilim en yüksek seviyede! Yönetim değişikliğinden günler önce başlayan reform tartışmalarında iktidar ve muhalefet milletvekilleri birbirleriyle çatıştı.

MECLİS'TE YUMRUKLAR HAVADA!

Ocak seçimlerinde cumhurbaşkanı seçilen yeni lider Lai Ching-te'nin parlamentoda çoğunluğu sağlayamadan iktidara gelmesi, atılan reform adımlarına ilişkin gerilimi artırdı. Lai Ching-te'nin göreve gelmesinden birkaç gün önce, yumruklu kavganın çıkmasıyla parlamentoda kaos patlak verdi. Bunun sonucunda reform tartışmaları şiddetli bir mücadeleye dönüştü.

Meclis'te oylama yapılırken gerginlik saniye saniye arttı. Bazı milletvekillerinin oylama başlamadan önce bağırıp parlamento dışına ittiği de bildirildi.

Kontrolün tamamen kaybolduğu mecliste milletvekilleri, Meclis Başkanı'nın koltuğu etrafında çatıştı. Bazıları masaların üzerinden atlayıp meslektaşlarını yere düşürdü. Olaylar zaman zaman sakinleşip gün boyu devam ederken, şoke eden yüzleşme saniye saniye kameralara yansıdı.

AYLAR GEÇTİ!

Şok edici kavgadan sonra, iktidardaki Demokratik İlerleme Partisi (DPP) üyesi Guo Guowen, yeni reformları içeren yasa paketinin geçmesini engellemek için oy pusulalarıyla birlikte kaçtı.

GFFGDFG

Lai Ching-te'nin başarısız parlamento çoğunluğu daha fazla hükümet kontrolü çağrısında bulunuyor. Bu süreçte muhalefet, hükümete denetim yetkilerini artırması yönünde baskı yaptı ve yalan beyanda bulunduğundan şüphelenilen yetkililerin cezalandırılması gibi taleplerde bulundu. Bu talepler gerilimi en çok artıran faktörler arasında yer alıyor.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Marmaray'da bir kadın kendini raylara atarak intihar etti!Marmaray'da bir kadın kendini raylara atarak intihar etti!
Diyanet'ten gündemdeki şikayete ilişkin açıklama! "Üst düzey yöneticiler için…"Diyanet'ten gündemdeki şikayete ilişkin açıklama! “Yöneticiler için…”
Beton mikseri ile tramvay çarpıştı!  Beton mikseri ile tramvay çarpıştı! “Sokağa geri geri girmeye çalışırken…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir