Polyhedra Network, Google Cloud tarafından desteklenen Proof Cloud ile TOM provasını ölçeklendiriyor – TEKNOLOJİ

Yeni nesil güvenli ve ölçeklenebilir sıfır bilgi kanıtı (ToM) altyapılarına öncülük eden ekip Polyhedra Network (“Polyhedra”), hem Web2 hem de Web3 ortamlarında ZK teknolojilerine yönelik artan talebi karşılamak için Google Cloud ile güçlerini birleştirdi.

Bu iş birliği, Polyhedra'nın son teknoloji araştırmalarından ve özel algoritmalarından yararlanıyor ve bunlar artık Google Cloud tarafından desteklenen Hizmet Olarak ZK aracılığıyla dünya çapındaki geliştiricilerin kullanımına sunuluyor. Polyhedra'nın tescilli algoritması, belirli testleri geniş ölçekte ve verimli bir şekilde yürütmek için titizlikle optimize edilmiştir ve Google Cloud'un yüksek düzeyde optimize edilmiş altyapısıyla sorunsuz bir şekilde entegre olarak ZK testlerini kullanan geliştiricilere benzersiz performans ve güvenilirlik sağlar.

Polyhedra, başlangıçta yüksek talep gören iş yüklerini ve günlük görevleri destekleme yeteneğini artırmak için Google Cloud özelliklerinden yararlanıyor. Sıfır bilgi kanıtları oluşturma sürecini basitleştiren bulut tabanlı bir hizmet olan Proof Cloud, geliştiricilerin Polyhedra'nın yenilikçi sıfır bilgi kanıtlarını kullanmasına ve kodu doğrudan Google Cloud altyapısında çalıştırmasına olanak tanır. Proof Cloud, kanıt üretmenin karmaşıklığını ortadan kaldırır. Bu şekilde geliştiriciler, kendi özel ihtiyaçlarına uygun en verimli altyapıdan yararlanırken aynı zamanda uygulamalarını geliştirmeye odaklanabilirler. Polyhedra Network'ün Proof Cloud'u bugüne kadar 40 milyondan fazla ZK kanıtı oluşturma görevi gerçekleştirdi ve zkBridge ve ZK Oracles gibi çeşitli ZK altyapı uygulamalarını destekledi. Bu işbirliği, Polyhedra Network'ün sıfır bilgi ürün yelpazesini birlikte çalışabilirlik odaklı uygulamalardan daha genel uygulamalara genişletmeye yönelik en son girişimidir; Bu uygulamaların tümü sıfır bilgi teknolojisinden yararlanmaktadır.

Geliştiriciler, ZK kanıtlarının erişilebilirliği ve işlevselliği artarken, hem hız hem de maliyet açısından verimlilikte önemli bir artış gözlemleyecekler. Google Cloud'un Vertex AI yeteneklerini ZK kanıtlarıyla entegre etmek, sıfır bilgili makine öğreniminde güçlü yeni yeteneklerin kilidini açmayı amaçlıyor. Amaç, gizlilik odaklı makine öğrenimi çözümlerini çok daha erişilebilir ve yaygın olarak kullanılabilir hale getirmektir. Ek olarak, Blockchain Node Engine'in gücüyle Polyhedra, blockchain operasyonları için ZK iş yüklerini basitleştirerek blockchain ağlarının daha hızlı konuşlandırılmasını ve ölçeklendirilmesini sağlayacak. Bu iyileştirme, düğümleri ve işlemleri içerir; Geliştiriciler ve kurumlar için onu daha erişilebilir ve pratik hale getirecek.

Polyhedra, yetenekli doktora araştırmacılarından oluşan ekibiyle birlikte yenilikçi çözümlerini optimize etmek için Google Cloud'un gücünden yararlanıyor. Google Kubernetes Engine (GKE), Hyperdisk Vertex AI, GPU ve Blockchain Node Engine (BNE) gibi stratejik Google Cloud teknolojilerinden yararlanarak tüm ürün yelpazesinde olağanüstü performans ve ölçeklenebilirlik elde eder. Bu ortaklık; Polyhedra'nın devrim niteliğindeki teknolojik ilerlemelerini ve hızla büyüyen ZK testi alanına olan bağlılığını vurguluyor

Strateji Direktörü Eric Vreeland, “Google Cloud ile entegrasyon, sıfır bilgi hizmetlerini herkesin kullanımına sunmanın ilk adımıdır. Sıfır bilgi kanıtları, günümüzün bilgi işlem süreçlerinde mevcut olan veri geçerliliği ve ölçeklenebilir hesaplama zorluklarına yenilikçi bir çözüm sunuyor” dedi. Polyhedra Ağı'nın. “Google Cloud ile entegrasyon, tüm hizmetlere sıfır bilgi kanıtı erişimine yönelik ilk adımdır.” “Standartlara kıyasla hız ve maliyet açısından önemli iyileştirmeler sağlıyor ve artık Google Cloud ile bu işlevsellik daha geniş bir kitleye sunulacak. Web3 altyapısının sınırlarını zorlamaya devam ederken sıfır bilgili Google Cloud ürünlerimizin yeteneklerini benzeri görülmemiş seviyelere taşımamıza olanak tanıyor” dedi.

Polyhedra Network'ün sıfır bilgi kanıt oluşturma hizmetleri, piyasaya sürülmesinden bu yana sürekli bir büyüme gösterdi ve kanıt üretimi geçen yıl 100 kat arttı. Bu işbirliği, Polyhedra'nın kısa süre önce tamamladığı ve şirketi tek boynuzlu at statüsüne taşıyan 20 milyon dolarlık finansman turunun ardından geldi. Yapay zeka kullanımının tüm rekorları kırdığı bu dönemde bu anlaşmayı daha da detaylandırın; İki şirket aynı zamanda “sıfır bilgili makine öğrenimi” yeteneklerini geliştirmek için de işbirliği yapacak. Bu yetenekler aynı zamanda Polyhedra ile yapay zeka kalite kontrolü sağlama hedefini de mümkün kılacaktır.

APAC Web3 Başkanı Rishi Ramchandani, “Geliştiricilere Web3 ekosisteminin büyümesine yardımcı olmak için güvenli, ölçeklenebilir teknoloji sağlamaya kararlıyız” dedi. “Polyhedra Network ile olan işbirliğimiz sıfır bilgi çözümlerini geliştirecek ve daha fazla geliştiricinin sıfır bilgi erişimine olanak tanıyacak.” Ekledi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir