Mehmet Büyükekşi TFF başkanlığına karar verdi! – En güncel spor haberleri

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF başkanlık seçiminin 18 Temmuz'da yapılmasına karar verdi.

Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre; Mehmet Büyükekşi, 18 Temmuz'da yapılacak TFF seçimlerinde aday olma kararı aldı.

Habere göre; Listesini hazırlamaya başlayan Mehmet Büyükekşi, en yakın arkadaşlarına aday olacağını bildirdi.

SERVETTO YARDIMCI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski başkanlarından UEFA İcra Komitesi üyesi Servet Yardımcı, TFF başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Servet Yardımcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Türk futbolunun içinde bulunduğu türbülanstan çıkması için TFF başkanlığına aday oluyorum.” dedi.

Türk futbolunun her zamankinden daha derin bir yönetim krizi içinde olduğunu vurgulayan Yardımcı, açıklamasında şunları söyledi: “Dünyanın en büyük 20 ekonomisinden biri olan Türkiye'nin futbolda hak ettiği yerlerin çok gerisinde kalması, Türkiye'nin bu durumuna aykırıdır. 40 yıldır iş dünyasının, 20 yıldır da milli futbolun içindeyim.” “Uluslararası düzeyde yöneticilik yapmış bir futbolcu olarak bilgi birikimimi ve ilişkilerimi yetkin takımımla Türk futbolunun yararına birleştirmeye karar verdim.” değerlendirmesini yaptı.

Milletvekili, 5 kavramı öncelikli olarak gündemde tutmak istediğinin altını çizerek bunları şöyle sıraladı:

“Türk futbolunu, futbol ailesi ve paydaşlarıyla birlikte, katılımcı, paylaşımcı, şeffaf ve sorumlu bir şekilde, UEFA/FIFA'nın belirlediği uluslararası kriterlere uygun ve uyumlu hale getirerek yöneteceğiz.

Ülke ekonomisi ve milli çıkarlarımız doğrultusunda futbolun, Türkiye'ye döviz kaybettirmek yerine, futbolun katma değer yaratan, markalaşmayı ve altyapıyı öne çıkaran çağdaş bir düzene geçişini sağlayacağız.

Ülkemizin doğusundan batısına her metrekaresinin futbol aşkıyla dolu olduğunun bilinciyle; Anadolu futbolunu ve alt liglerimizi en verimli ve destekleyici şekilde yeniden ele alıp, futbolun gelişimine odaklanarak finansal kaynakları adil ve doğru bir şekilde dağıtacağız.

TFF'nin belirli bir takım veya grup değil, kulüplerimizin ve paydaşlarımızın federasyonu olduğunun bilincinde olarak, kulüplerimizin Avrupa'da ve dünyada temsiline değer veren ve onları destekleyen bir yaklaşım benimseyeceğiz. TFF çatısı altında uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapmaya layık bir organizasyon oluşturarak rekabetçi ve uluslararası bir iş yapısı oluşturacağız.

“Maalesef yıpranmış olan Türk hakemliğini, Türk futbolunun hak ettiği standartlara, uluslararası düzeye ve saygıya göre, futbol kamuoyunu memnun edecek ve tarafsız kurumsal koşulların oluşmasını sağlayacak şekilde yeniden düzenleyeceğiz.”

İBRAHİM HACIOSMANOĞLU

Trabzonspor'un eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Hacıosmanoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk futbolunun adil yönetime ihtiyacı olduğunu belirterek, “Biz bu anlayışla yola çıktık. TTF başkanlığına adayım.” dedi.

İSMAİL UYANIK

Eski Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığına adaylığını açıkladı.

Uyanık, kentteki bir otelde düzenlediği basın toplantısında TFF başkanlığına aday olduğunu duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Samsunlu gençlerin, Samsunlu taraftarların ve Türkiye'deki futbolseverlerin teşvik ve ısrarlarıyla futbola veda etmek için koşmaya karar verdiğini söyleyen Uyanık, şöyle konuştu: “Bugün Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına adaylığımı açıklıyorum. bir sonraki seçimler.” dedi.

Türkiye'de temiz futbol ve başarılı futbol takımları temennisiyle adaylığını açıkladığını belirten Uyanık, şöyle konuştu:

“Futbol kulüplerinin borçtan ve teknik iflastan kurtarılması gerektiğine, milli takımın yeniden başarılı olması gerektiğine, takımlarımızın yeniden Avrupa şampiyonu olması gerektiğine inananlarla birlikte adaylığımı açıklıyorum. Bu süreçte bu bir fırsattır. Futbol adına doğruları ve bildiklerimi tartışıp şu mesajları kamuoyuna daha rahat verebilirim: “Doğru şeyleri, doğru sloganları söylediğimizde anlaşabileceğimiz çok sayıda kaliteli ve temiz futbol adamı olduğuna inanıyorum. Bu sloganlar altında birleşebiliriz. Özellikle Türk sporuna, Samsun'a ve Anadolu sporuna hayırlı olmasını diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir