İsmail Kartal: “Şampiyon olamayacağımız aşikar” – Son Dakika Spor Haberleri

Trendyol Süper Lig'in son haftasında İstanbulspor'u 6-0 yenen ve sezonu ikinci sırada tamamlayan F.Bahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, şampiyonluk için saha dışındaki görünmeyen ve gizli güçleri yenemeyeceklerini söyledi.

Ülker Stadı'nda oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Kartal, sonucun istenilen düzeyde olmadığını belirtti.

Sezon başından bu yana takımları ve oyuncularıyla ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Kartal, şöyle konuştu: “İstanbulspor'u yenerek, rakibimizin kaybetmesini bekleyerek şampiyon olmak istiyorduk. Sonuç istediğimiz olmadı ama elimizden geleni yaptık. Saha dışında görülmeyen gizli güçleri maalesef yenemedik. Saha dışında görünmez elleri yenemedik.Fenerbahçe camiası hak ettiği 99 golü ve 99 puanı asla unutmayacak. Bu akşam tüm taraftarlar bizi takdir ederek gerçek şampiyonun kim olduğunu bize gösterdi. Camiamıza emeklerinden dolayı oyuncularıma teşekkür ediyorum. dedi.

İstediği şampiyonluğu kazanamadığı için çok üzgün olduğunu belirten Kartal, şöyle devam etti:

“Geçen hafta neden şampiyon olamadığımız açıkça kaydedildi. Geçen hafta da hak ettiğimiz şampiyonluğun nasıl elimizden alındığı ortaya çıktı. Taraftarlarımız şampiyon oyuncularımızı tebrik etti. Desteklerinden dolayı hepsine teşekkür ediyorum. Ne olduğu çok açık. Şampiyonluğu kaybettiğimizde taraftarlar bugün bizi neden alkışladı?' Yaptığım hatalarla şampiyonluğun kaybedildiğini düşünmüyorum, sonuca etki edecek hatalar yaptığımı da düşünmüyorum.

Kartal, gelecek yıl takıma liderlik edip etmeyeceğini bilmediğini de belirtti. “Benim ve F.Bahçe için en iyisi ne olursa olsun. Her geldiğimde iyi futbol oynadım, rekor puanlar aldım, istatistikleri kırdık. Şampiyon olmayı çok isterdim ama ne yazık ki geçen sene İsa'nın dediği gibi bunu başarabiliriz. Burada bazı şeyleri aşamadık. Tabii şampiyon olamadığımız için çok üzgünüm” “Kulüpte kalayım mı, ayrılayım mı diye kafamda hiçbir hesaplama yok, başkanımız ve yönetimimiz bunları değerlendirecek.” şampiyon olmak için.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir