İbrahim Şahin: Güvenmediğim oyuncu grubuyla oynamam.

genişletmek

KAYNAK DHA

Serik Belediyespor kulübü başkanı İbrahim Şahin, 4 Mayıs Cumartesi günü Serik İsmail Ogan Stadı'nda oynanan Esenler Erokspor maçına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başkan İbrahim Şahin, şunları söyledi: “Şampiyonanın son haftasında hakkımızda birçok yorum yapıldı, röportajlar yapıldı. Sosyal medyada çok sayıda asılsız ve asılsız iddialarda bulunuldu. Zonguldak Kömürspor maçı öncesinde futbol takımımızla bir toplantımız vardı. Maçta ikramiye alacaklardı: “Bonuslar ödenmezse Zonguldak Kömürspor maçına çıkmayacağız. O maçın ikramiyesini bizzat ben ödedim. Maçı kazandık ve şampiyonluğu garantiledik.” “Yapılacağını söylememe ve şu ana kadar verilen sözleri tutmama rağmen perşembe günü oyuncular sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak Esenler Erokspor maçını oynamayacaklarını söylediler. Bu tehditlerin ardından teknik heyet ile görüşmelere devam ettik. U19 takımımızın antrenörleri ve yönetim kurulu ile U19 takımımızı sahaya çıkarma kararı aldık” dedi.

“GÜVENMEDİĞİM BİR FUTBOLCUDAN AYRILMAM”

Bu kararın alınmasındaki en önemli sebeplerden birinin sahada oynamamaları halinde alacakları ceza ile bir alt lige düşecekleri olduğunu belirten Şahin, şöyle konuştu: “Maçtan 2 saat önce takım oyuncuları A sahaya gelerek 'Oyun oynayacağız' dedi ve sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulundu. Sahaya çıktılar ve 5-5 sayı attılar.” Saat 10'dan sonra sahayı terk etmeyeceklerini nereden bileyim? dakika mı? Güvenmediğim bir oyuncu grubuyla oynamayacağım. Maçtan çekildiklerinde ben ceza alacağım ve kulübüm alt lige düşecek. Bu nedenle maçı Esenler Erokspor'a karşı oynadık. Kazanırsak ve Van'ın takımı rakibini yenerse Vanspor şampiyon olur. Kimsenin içişlerine karışmayız. İstediğimiz oyuncuyla oynuyoruz. Bugüne kadar bize yapılan haksızlıklara, hakem hatalarına karşı bir şey olmadı, bir anda 'U19 takımıyla maç yapıyorsun' diyorlar. “İstediğimiz takımla oynarız, şampiyonun kim olduğu umurumuzda değil” diyorlar. Kulübümüzün çıkarlarını gözetiyoruz. Şu ana kadar sonuna kadar takip ettik. İzlemeye devam edeceğiz. Sosyal medyayı bu şekilde algılamalarına gerek yok. Sahaya çıkıp maçlarını oynasınlar. Kimseden maddi ve manevi hiçbir şey almadık ve almayacağız. Şampiyonluğumuzu cesaretle tamamladık. “Sürecimizi tamamladık” dedi.

Geçtiğimiz sezon sonunda hiçbir futbolcunun kulüpten herhangi bir iddiasının olmadığını, tüm borçlarını sildiğini belirten Şahin, şöyle konuştu: “Oyuncuların karşılığında sahaya çıkmamasını normal bulmuyorum. Çünkü Esenler Erok ve Vanspor'un fırtınasıyla karşılaşmasalardı sahaya çıkacaklardı”.

“HESAPLARIMIZ İNCELENEBİLİR”

Esenler Erokspor'dan teşvik primi aldıkları yönündeki iddialara yanıt veren Serik Belediyespor Kulübü Başkanı İbrahim Şahin, şunları söyledi: “Banka hesaplarımız ve çevremizdeki insanların hesapları iyice incelenebilir. Biz bu kulübe cebimizden para veriyoruz. Bazı kulüplerin açıklamaları Tamamen asılsız ve asılsız olan gerçekler kabul edilemez: “Biz hayatımızda böyle bir şeye bulaşmadık, asla da girmeyeceğiz. Esenler Erokspor başkanıyla ilk kez ve sadece bir kez tanıştım. Benim hayatımda maçtan önceki gün terli antrenman sahası istedi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir