Eda Tuğsuz Paris 2024'e kota almayı başardı! Bakan Bak'tan tebrikler…

genişletmek

Dünya Atletizm Federasyonu'nun hazırladığı Olimpiyat sıralamasına göre milli atlet Eda Tuğsuz, Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı kazanırken, ayrıca Özkan Baltacı, Buse Savaşkan, Kayhan Özer, Alperen Acet, Necati Er, Emel Dereli ve Emel Dereli de yer aldı. Olimpiyat sıralamasına göre Meryem Bekmez oyunlara katılma hakkı kazanırken, Meryem Bekmez ve Salih Korkmaz da 20 kilometre bireysel yürüyüş ve maraton karma takım yürüyüşünde kota kazandı. Türkiye Atletizm Federasyonu, Ayşe Tekdal ve Mazlum Demir'in karma maraton takım kategorisinde Paris 2024'e gitmesine karar verdi.

Paris 2024'e kota alan Türk sporcu sayısı 15'e yükseldi

BAKAN BAK'TAN EDA TUĞSUZ'A TEŞEKKÜR

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, yayınladığı mesajla Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'na cirit atmada kota alan milli atlet Eda Tuğsuz'u tebrik etti.

Bakan Osman Aşkın Bak, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları cirit atmada kota alan milli atlet Eda Tuğsuz için bir tebrik mesajı yayınladı. Bakan Bak, tebrik mesajında ​​şu ifadelere yer verdi:

“Dünya Atletizm Federasyonu'nun hazırladığı Olimpiyat sıralamasına göre cirit atmada Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'na katılmaya hak kazanan milli sporcumuz Eda Tuğsuz'u tebrik ediyorum. Bu nedenle ülkemizi temsil edecek milli sporcu sayımız da arttı. Atletizmde ise 16'ya yükseldi. Herkese teşekkür ediyor, Eda Tuğsuz'a ülkemizi temsil edeceği Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'nda başarılar diliyorum.”

Türkiye-Hollanda maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda oynanacak? Hollanda Türkiye A milli takımı Mümkün 11

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir