“Artık korktum, bazı yerlere sopa sakladım”

Benan Saraç'ın boşanmak üzere olduğu 13 yaşındaki oğluna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan ünlü diyetisyen ve beslenme uzmanı Ender Saraç'ın, 15 yıl hapis cezasının infaz edilmesi talebiyle yargılandığı dava Çocuğun ve annesinin soruşturma aşamasında bildirdiği “istismar” iddiaları nedeniyle 22,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

Tutuksuz sanık Ender Saraç, avukatıyla birlikte İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya katıldı. Saraç'ın oğlu MS'te SEGBİS sistemine bağlandı

“UZLAŞTIRMA KARARI ÖMÜR BOYU DEVAM EDİYOR”

Duruşmada ilk kez ifade veren MS, ilk ifadesinin gerçeği yansıtmadığını söyledi. İlk ifadesini verdiğinde anne ve babasının evini ayırdığını anlatan MS, şöyle konuştu: “Babamın evine gittiğimde bir anda 'Orada kötü kokuyorsun' dedi. Beni duşa sürükledi, canımı acıttı, güldü ve beni yıkadı. Bu olaylardan sonra annem bir daha babamı görmeme izin vermedi ve babam eve gelip kapıyı tekmeledi: “Benden boşanmayı düşünüyorsan. , seni hapse atacağım”. Artık korktum ve evin bazı yerlerine sopalar sakladım. İlk ifademde babamın bunu söylemeye utanacağını ve bir daha geri dönmeyeceğini düşündüm. O yüzden konuştum. İlk ifademde tacizle ilgili uzaklaştırma kararının ömür boyu sürmesini istiyoruz, hatta annemi öldürmeye bile kalkışabilir, “Bu nedenle uzaklaştırmanın devam etmesini istiyoruz” dedi.

Oğlunun ifadesinin ardından ne söyleyeceği sorulan Ender Saraç, oğlunu 8 aydır görmediğini belirterek, “Ona herhangi bir şey dayatmam akla ve mantığa aykırıdır. Beraatımı talep ediyorum” dedi. Açıklamaların ardından mahkeme, geçici kararını açıklayarak duruşmayı erteledi.

(DHA)Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

ekran penceresi
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yine dikkat çekti!  Yine dikkat çekti! “Giyinmeyi unuttu”
Usta sanatçı Ahmet Uğurlu hayatını kaybetti!Usta sanatçı Ahmet Uğurlu hayatını kaybetti!
Ünlü oyuncu son yolculuğuna uğurlandı!  Gözyaşları döküldü Ünlü oyuncu son yolculuğuna uğurlandı! Gözyaşları döküldü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir